Aktualności

GENETEC Security Center w wersji 5.9

Posted On at by / Możliwość komentowania GENETEC Security Center w wersji 5.9 została wyłączona

Co nowego w Security Center 5.9?

Najnowsza wersja naszej zunifikowanej platformy bezpieczeństwa Security Center jest już dostępna

Bez względu na to, jakiego systemu używasz, najnowsza wersja Security Center przynosi coś nowego.

Dostępne dzisiaj Security Center 5.9 oferuje silniejszą ochronę przed sabotażem wideo i nieautoryzowanym eksportem. Pomaga także administratorom w utrzymaniu systemu w bardziej efektywny sposób i wzmacnia unifikację komunikacji z systemami bezpieczeństwa.

Sprawdź niektóre z zalet najnowszej wersji poniżej!

Chroń integralność wideo

Wideo eksportowane z Security Center Omnicast ™, naszego systemu nadzoru wideo, wykorzystuje teraz schemat podpisu cyfrowego EdDSA. Zapewnia to lepszą ochronę przed manipulacjami i oszustwami.

Znak wodny wideo można również wymusić na wszystkich kanałach na żywo i materiałach eksportowanych z Security Center. Po nałożeniu nazwy użytkownika, nazwy hosta i kamery, wszystkie nagrania można prześledzić do źródła. Stwarza to silny środek odstraszający przed nieautoryzowanym zewnętrznym udostępnianiem wideo.

Znak wodny w trybie live – Security Center 5.9

Rola Media Gateway ma teraz pełną obsługę IPv6, zwiększając bezpieczeństwo systemu.

Wydajnie zarządzaj aktualizacjami systemu

Nie wszystkie systemy można aktualizować za pomocą nowych wersji. Ale aktualność to kluczowy element silnej strategii bezpieczeństwa cybernetycznego. Ścieżka wydawnicza długoterminowej pomocy technicznej (LTS) zapewnia nową opcję dla organizacji, które chcą zachować bezpieczeństwo systemu między długimi cyklami aktualizacji.

Ścieżka LTS oferuje nowe wydania o ograniczonym zakresie nowych funkcjonalności. Każda edycja zawiera poprawki błędów oprogramowania i krytycznych słabych punktów. Dzięki temu Twój system będzie bezpieczny, dopóki nie będziesz gotowy do uaktualnienia do nowszej wersji. Chcesz skorzystać z najnowszych możliwości i ulepszeń wydajności? Ścieżka wydawnicza w trybie ciągłej dostawy pozostaje główną ścieżką wydania w Security Center.

Łatwo wdrażaj na swoim urządzeniu mobilnym

Jeśli używasz aplikacji Genetec Mobile, wdrożenie jej na urządzeniach organizacji jest teraz łatwiejsze! Genetec Mobile uzyskał certyfikat VMWare Workspace One i Microsoft Intune.

Przekaż swoją wiadomość dzięki adresowi publicznemu Sipelia

Sipelia ™, nasz moduł zunifikowanego zarządzania komunikacją, w wersji 2.9 jest już dostępny. Wprowadza możliwość grupowania urządzeń SIP w grupy przywołań, które można wywołać jednym kliknięciem.

Operatorzy mogą wysyłać komunikaty wcześniej nagrane lub wiadomości na żywo do wszystkich urządzeń w grupie przywołań, co przyspiesza reakcję i koordynację.

A ponieważ Sipelia współpracuje ze zintegrowanymi systemami domofonowymi i urządzeniami SIP, możesz nadawać wiadomości do szerokiej gamy urządzeń, w tym domofonów, stacji bramowych i telefonów VoIP.

[rys.] Moduł zarządzania ujednoliconą komunikacją Sipelia – Security Center 5.9

Utrzymuj urządzenia kontroli dostępu w dobrym stanie i aktualizowane

Śledzenie aktualności oprogramowania układowego dla urządzeń brzegowych jest czasochłonne. W wersji 5.9 raporty systemowe informują teraz, czy korzystasz z najnowszego oprogramowania układowego dostępnego dla interfejsów i kontrolerów kontroli dostępu.

Wyróżniane jest również nowe oprogramowanie układowe zawierające poprawki podatności na zagrożenia, pomagające w ustalaniu priorytetów aktualizacji. Status kontrolerów i interfejsów jest również śledzony w raporcie kondycji kontroli dostępu.

Aby ułatwić sprawdzenie, czy drzwi są zarówno zamknięte, jak i zabezpieczone, dostępne jest teraz nowe zdarzenie „zabezpieczenie drzwi”. Jest ono wyświetlane zarówno w widżecie drzwi, jak i w panelu zdarzeń.

[rys.] Kontrola dostępu z inwentaryzacją sprzętu i FW– Security Center 5.9

Szybciej badaj zdarzenia włamań

Czas ma kluczowe znaczenie w reakcji na alarmy włamaniowe. Security Center 5.9 przyspiesza twoją reakcję na potencjalne ryzyko i pomaga kontrolować zagrożenia wywołane przez intruzów.

Kamery są teraz mapowane bezpośrednio do poszczególnych wejść alarmowych, zamiast do stref włamań. Gdy alarm jest uruchamiany przez wejście, powiązana kamera jest automatycznie wyświetlana operatorom, aby mogli szybciej ocenić sytuację. A dzięki nowemu panelowi przeglądu włamań możesz monitorować status swojego systemu sygnalizacji włamań z dowolnego zadania.

[rys.] Prezentacja zdarzeń włamaniowych – Security Center 5.9

Spersonalizuj pulpit za pomocą nowych widżetów alarmowych

Pulpity nawigacyjne wprowadzone w Security Center 5.8 umożliwiają śledzenie kluczowych wskaźników z całego systemu w dostosowanym układzie panelowym.

Od tego czasu rośnie wybór specjalistycznych widżetów. Widgety obecności i przepływu dla licznika osób KiwiVision oraz śledzenia kondycji systemu zostały wprowadzone w wersji 5.8.1.

Wersja 5.9 zawiera dwa nowe widżety, które wyświetlają liczbę lub listę aktywnych alarmów i zdarzeń. Można je nawet dodać do pulpitów nawigacyjnych, aby uzyskać więcej danych dostępnych już na pierwszy rzut oka.

[rys.] Pulpit nawigacyjny z alarmami w Security Center 5.9

Gotowy do aktualizacji?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wszystkich nowych funkcjach w Security Center 5.9 lub chcesz zaktualizować swój obecny system, skontaktuj się z nami.

Secured By miniOrange