Aktualności

“Bezpieczeństwo i niezawodna widoczność z firmą Bosch” promocja 27 stycznia – 31 marca 2020

Posted On at by / Możliwość komentowania “Bezpieczeństwo i niezawodna widoczność z firmą Bosch” promocja 27 stycznia – 31 marca 2020 została wyłączona

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą akcją promocyjną Bosch:
“Bezpieczeństwo i niezawodna widoczność z firmą Bosch” na czujki zewnętrzne OD850-F1E.
Czas trwania promocji: 27 stycznia – 31 marca 2020 lub do wyczerpania zapasów.
Przy zakupie 6 czujek w pakiecie otrzymasz kamerę inspekcyjną UniversalInspect.
8 lat gwarancji na czujki.

OD850-F1E – podstawowe informacje

  • Czujka zewnętrzna OD850-F1E to najskuteczniejszą ochroną obiektów. Dzięki kombinacji detekcji mikrofalowej (MW) i pasywnej podczerwieni (PIR) z zaawansowanym przetwarzaniem
  • Technologia przetwarzania sygnałów PIR Motion Analyzer II
  • Przetwarzanie sygnałów z podsystemu mikrofalowego na podstawie pomiaru przemieszczenia liniowego (LTD)
  • Dwa poziomy czułości
  • Możliwość regulacji wyjścia przekaźnika czasowego w zakresie od 2 sekund do 10 minut
  • Tryb AND/OR
  • Niewrażliwość na cyrkulację powietrza i owady

Czujki TriTech serii OD850 są przeznaczone do zastosowań zewnętrznych oraz w niesprzyjających warunkach środowiskowych. Stanowią kombinację czujek mikrofalowych i pasywnej podczerwieni (PIR) z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału.

Ogólne informacje o systemie

Sygnały z podsystemu PIR są przetwarzane za pomocą technologii Motion Analyzer II, a z podsystemu mikrofalowego — na podstawie pomiaruprzemieszczenia liniowego (LTD).Czujki są w stanie odróżnić słabe, powtarzające się ruchy, np. gałęzi drzew na wietrze, od bardziej celowych ruchów intruzów. Te zaawansowane techniki przetwarzania wraz z konstrukcją mechaniczną czujek zapewniają znakomitą skuteczność wykrywania w różnych warunkach pogodowych.

Funkcje

Technologia przetwarzania sygnału Motion Analyzer II Technologia analizy ruchu wykorzystująca wiele progów oraz okna czasowe do analizy czasu, amplitudy, okresu i polaryzacji sygnałów. Identyfikacja wszystkich wymienionych sygnałów wpływa na decyzję o wzbudzeniu alarmu. Pozwala to na eliminację zaburzeń termicznych i dużych poziomów natężenia oświetlenia powodowanych przez grzejniki i klimatyzację, gorące i zimne ruchy powietrza, światło słoneczne i sztuczne oświetlenie.

Przetwarzanie sygnałów z podsystemu mikrofalowego na podstawie pomiaru przemieszczenia liniowego

Technologia analizy ruchu wykorzystująca zjawisko Dopplera do pomiarów odległości między intruzem, a detektorem, której zadaniem jest eliminacja alarmów niepochodzących od człowieka, tj. ruchy gałęzi i liści.

Dwa poziomy czułości

Użytkownik ma do wyboru dwa poziomy czułości podsystemu PIR: Czułość standardowa jest zalecana, jeśli należy zminimalizować liczbę fałszywych alarmów. W tym ustawieniu tolerowane są ekstremalne warunki otoczenia. Czułość pośrednia jest zalecana w miejscach, gdzie potencjalny intruz pokrywałby tylko niewielką część chronionego obszaru. W tym ustawieniu czujka toleruje normalne warunki otoczenia. Pozwala to na szybsze rozpoznanie intruzów, ale może wywoływać więcej fałszywych alarmów.

Regulowane przekaźnika czasowego

Oprócz przekaźnika alarmu istnieje także nienadzorowany przekaźnik czasowy typu C, który zmienia stan 1 sekundę po alarmie i podlega nastawionemu przez użytkownika programatorowi czasowemu. Jego działanie kończy się po określonym czasie od ostatniego alarmu (liczonym od nowa po każdym nowym alarmie).

Tryb AND/OR

Ustawienie tego mikroprzełącznika decyduje o tym, czy czujka zgłasza sytuacje alarmowe w trybie AND (gdy stan alarmowy jest wykrywany przez oba podsystemy równocześnie) czy w trybie OR (gdy stan alarmowy jest wykrywany przez podsystem PIR lub mikrofalowy).Tryb OR umożliwia w pewnych warunkach szybsze wykrywanie, ponieważ przekaźnik alarmowy czujki jest uaktywniany na podstawie sygnału już z tylko jednego podsystemu. Oprócz wybrania przełącznikiem DIP trybu OR należy przeciąć zworkę, aby uniknąć przypadkowego użycia trybu OR.

Diody LED

Diody LED o wysokiej jasności (jedna czerwona i jedna zielona) są dobrze widoczne w świetle dziennym dzięki technologii stosowanej w sygnalizacji drogowej. Jeśli diody te nie są potrzebne, użytkownik może je wyłączyć za pomocą mikroprzełącznika, aby zmniejszyć zużycie energii.

Niewrażliwość na cyrkulację powietrza i owady

Dzięki hermetycznie zamkniętej komorze optycznej cyrkulacja powietrza i owady nie mają wpływu nadziałanie czujki.

Uwagi dotyczące montażu• Montaż ścienny: czujki OD850 można zamontować bezpośrednio na ścianie lub na znajdującym się w zestawie uchwycie uchylnym B335. Można je również zamontować bezpośrednio na standardowej prostokątnej skrzynce elektrycznej. Czujki należy montować na wysokości od 2,1 m do 2,7 m od podłoża. Zalecana wysokość to 2,1 m; dotyczy to montażu zarówno w poziomie, jak i w pionie.• Montaż sufitowy: czujki można zamontować na suficie na opcjonalnym uchwycie sufitowym B338.Uwagi dotyczące zasilania• Ograniczenia zasilania: zasilanie wejściowe musi pochodzić z homologowanego źródła energii o ograniczonej mocy. Wszystkie wyjścia mogą być podłączone tylko do zabezpieczonych obwodów niskiego napięcia (SELV).• Zasilanie rezerwowe: ta czujka nie jest wyposażona w wewnętrzny akumulator rezerwowy. W przypadku instalacji z certyfikatem UL należy zapewnić 4-godzinne(248 mAh) zasilanie rezerwowe z centrali alarmowej lub zasilacza instalacji antywłamaniowej z certyfikatem UL

Kamera inspekcyjna UniversalInspect – podstawowe informacje

Bosch Universal Kamera Inspekcyjna IP67 8mm Opis: Bosch Universal Inspect to kamera inspekcyjna o bardzo łatwej i intuicyjnej obsłudze, która ma nieograniczone możliwości zastosowań. Kamera dotrze do miejsc trudno dostępnych oraz ciemnych miejsc w domu (rur, odpływów) i w samochodzie. Możliwość zapisywania obrazów w pamięci kamery lub na karcie micro SD. Pełna ochrona kamery i przewodu podczas chwilowego zanurzenia w wodzie, dzięki wysokiej klasie odporności IP 67.

Charakterystyka produktu:

Wbudowana pamięć wewnętrzna pozwala na przechowywanie do 8 zdjęć

Możliwość instalacji karty micro SD o pojemności od 4 do 32GB

Kamera inspekcyjna Bosch UniversalInspect wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,31′ i rozdzielczości 320×240 pikseli

Funkcja powiększania zdjęć oraz obracania obrazu o 180 stopni

Przewód o długości 95cm wyposażony w niewielką kamerę o średnicy 8mm pozwala dotrzeć do miejsc trudno dostępnych.

Cyfrowy zoom oraz oświetlenie LED na głowicy kamery.

Możliwość ustawienia czarno-białego obrazu (tryb monochromatyczny) w celu uzyskanie większego kontrastu.

Przewód można wygodnie owinąć wokół kamery na czas transportu.

Praktyczny pokrowiec na urządzenie do wygodnego transportu i przechowywania.

Dane techniczne:

Zasilanie: 4x 1,5V LR6 (AA)

Wielkość wyświetlacza: 2,31′

Rozdzielczość wyświetlacza: 320x240px

Średnica głowicy kamery: 8mm

Stopień ochrony: IP 67

Liczba stopni oświetlenia LED: 3

Liczba stopni przybliżenia: 3

Pojemność pamięci: 8 zdjęć

Czas pracy: 4h Długość kabla: 95cm

Masa: 0,39kg

W razie pytań prosimy o kontakt z:

Piotr Różczka 61 84 62 141

sklep@arpol.pl

Secured By miniOrange