CCTV

Zasilanie kamer POE z akumulatora lub zasilacza 12Vdc

Posted On at by / Możliwość komentowania Zasilanie kamer POE z akumulatora lub zasilacza 12Vdc została wyłączona

Coraz częściej producenci kamer umożliwiają zasilanie swoich kamer wyłącznie w standardzie PoE 802.1af/802.1at. W rozbudowanych systemach zasilanie zapewniają przełączniki sieciowe. Dla pojedynczych kamer możemy zastosować urządzenia, które funkcjonują na rynku pod różnymi nazwami (midspan, injektor, injector, inżektor) i zapewniają “wstrzyknięcie” zasilania w kabel ethernetowy. Wśród nich dominują rozwiązania przystosowane do zasilania z sieci 230Vac lub korzystające z zewnętrznego zasilacza 48-56Vdc. A co jeżeli dysponujemy źródłem napięcia niższym niż to wymagane przez standard PoE 802.1af/802.1at ?

Rozwiązaniem może być injector POE-PSE-BOX firmy METEL. To niewielkie (10.9 x 7.3 x 3cm) urządzenie umożliwia zasilanie urządzeń PoE, których zapotrzebowanie na moc nie przekracza 30W w sytuacjach gdy dysponujemy źródłem zasilania 10-30Vdc. Wyróżnia się aluminiową obudową i wbudowanymi zaawansowanymi zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi.

 

Zastosowanie POE-PSE-BOX umożliwia np. zainstalowanie kamery z wykorzystaniem zasilacza buforowego systemu alarmowego. Inny przykład to tymczasowy, mobilny punkt kamerowy z wykorzystaniem akumulatora jako źródła zasilania. Pozwala to np. prowadzić prace instalacyjne (montaż, ustawienie kierunku i pola widzenia kamery, wstępnej konfiguracji) na obiekcie niezależnie od ekip zajmujących się zasilaniem i transmisją co może znacznie skrócić czas oddania instalacji do użytku.

Secured By miniOrange