Aktualności

Precyzyjny czas w systemach zabezpieczeń

Posted On at by / Możliwość komentowania Precyzyjny czas w systemach zabezpieczeń została wyłączona

Dokładny wzorzec czasu odgrywa znaczącą rolę w systemach monitoringu wizyjnego, kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy.

W przypadku monitoringu wizyjnego, dokładny czas jest konieczny do dokładnego i spójnego oznaczania nagranych zdarzeń. Bez dokładnego czasu, analiza nagranych materiałów z wielu kamer może być utrudniona lub nawet niemożliwa.

W systemach kontroli dostępu oraz systemach rejestracji czasu pracy dokładny czas jest kluczowy w celu monitorowania obecności osób w obiekcie. Bez dokładnego czasu, systemy te nie byłyby w stanie skutecznie zbierać i analizować danych.

Szczególnie wrażliwe instalacje monitoringu są najczęściej odcięte od internetu i nie możemy wykorzystać synchronizacji z publicznymi serwerami czasu NTP. Serwer czasu Pico-3 firmy Elproma rozwiązuje ten problem. Sam jest serwerem czasu, ale za wzorzec czasu służą mu sygnały z systemów satelitarnych (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU), a nie nadrzędnych serwerów NTS (Network Time Server). Jest w stanie zapewnić bardzo wysoką dokładność czasu, nawet do kilku mikrosekund, obsługuje wiele protokołów sieciowych, w tym NTP i SNTP.

Co istotne serwer Pico-3 jest łatwy w konfiguracji i obsłudze, dzięki czemu można go szybko wdrożyć w swojej sieci.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę produktu.

Secured By miniOrange