Aktualności

Monitorowanie stanu przełączników sieciowych w Genetec Security Center

Posted On at by / Możliwość komentowania Monitorowanie stanu przełączników sieciowych w Genetec Security Center została wyłączona

   

 

Dzięki dodatkowym modułom programowym istnieje możliwość monitorowania stanu przełączników sieciowych w ramach Genetec Security Center.  Wizualizacja stanu sieci pozwala na nadzór w czasie rzeczywistym nad newralgicznymi punktami komunikacyjnymi współczesnego systemu bezpieczeństwa bez angażowania specjalistów od sieci komputerowych.

W przypadku unikalnych, z zaimplementowaną obsługą SNMP przełączników firmy METEL możemy monitorować bądź zmieniać każdy z parametrów przełącznika. Co ciekawe dotyczy to nawet bardzo wiekowych urządzeń dzięki regularnym i dożywotnim aktualizacjom oprogramowania układowego tych przełączników.  Możliwość zaobserwowania i szybkiej weryfikacji aktywności portu w przełączniku (podłączenia urządzenia) przez operatora systemu może przyspieszyć diagnozę, np. czy brak obrazu na ekranie jest spowodowany awarią części wizyjnej kamery (aktywny interfejs sieciowy), czy nastąpiła utrata transmisji np. w wyniku sabotażu i uszkodzenia przewodu połączeniowego.

Dzięki wykorzystaniu SNMP w Genetec Security Center możemy monitorować wiele parametrów sieci, ale również napięcie i prąd na portach PoE, temperaturę urządzenia, status portów wejścia/wyjścia czy magistrali komunikacyjnej i to wszystko bez angażowania administratora sieci komputerowej.

Secured By miniOrange