Archiwum

re_porter – cyfrowy rejestrator CCTV i CCTV IP !

Posted On at by / Możliwość komentowania re_porter – cyfrowy rejestrator CCTV i CCTV IP ! została wyłączona

re_porter - cyfrowy rejestrator video i videoIP firmy Geutebrueck
cyfrowy rejestrator CCTV i CCTV IP !

Kamery analogowe czy cyfrowe – Twój wybór !

Źródłami sygnału wizyjnego dla re_portera mogą być zarówno tradycyjne kamery analogowe jak i kamery sieciowe, kamery megapixelowe, serwery wizyjne. Rejestrator współpracuje z urządzeniami większości uznanych producentów.

re_porter - system CCTV IPRe_porter jest wysokiej klasy rejestratorem cyfrowym bazującym na technologii DSP dostępnym w wersjach 4, 8, 12, 16 kanałowych.

To potrzeby użytkownika określają zakres funkcjonalności re_portera. Re_portery można łączyć przez sieć tworząc wirtualny rejestrator pozbawiony ograniczeń co do ilości obsługiwanych kamer. Fabrycznie prekonfigurowany re_porter umożliwia szybkie uruchomienie systemu nadzoru. Zaawansowane opcje otwierają przed projektantem możliwość dostosowania re_portera do specyficznych wymogów projektu. Dodatkowo dzięki zastosowaniu procesorów sygnałowych (DSP) re_porter jest przygotowany do prostej i szybkiej aktualizacji oraz rozbudowy o nowe funkcjonalności.

Re_porter obsługuje tradycyjne kamery analogowe, kamery sieciowe CCTV IP oraz nowoczesne kamery megapixelowe większości znanych producentów. Jego uniwersalność umożliwia bezbolesne przejście z technologii analogowej na w pełni cyfrowe systemy telewizji dozorowej.

Re_porter całkowicie niezależnie, w czasie rzeczywistym obsługuje transmisję „na żywo” i rejestrację obrazu. Oznacza to, że nagrywanie zdarzeń może odbywać się z najwyższą jakością ze szczególną dbałością o szczegóły obrazu podczas, gdy podgląd korzysta z niższej rozdzielczości i ograniczonego pasma.

Re_porter wykorzystuje kompresję MPEG4CCTV opracowaną przez firmę GEUTEBRÜCK. Kompresja i dekompresja odbywa się w czasie rzeczywistym i zachowuje najwyższą jakość obrazu. Kolejna cecha MPEG4CCTV to brak charakterystycznych drgań przy szybkim przewijaniu obrazu. Detale obrazu pozostają rozpoznawalne również w przypadku szybko poruszających się obiektów lub przy obserwacji za pomocą kamer obrotowych. Jakość obrazu zdecydowanie przewyższa osiąganą przy zastosowaniu standardowego kodeka H.264 .

Archiwizacja nagrań może odbywać się na szereg sposobów: lokalnie lub przez sieć, uruchamiana ręcznie, zgodnie z harmonogramem lub inicjowana wystąpieniem zdarzenia. Re_porter jest perfekcyjnie przygotowany do automatycznej archiwizacji najważniejszych nagrań z maksymalnym współczynnikiem wykorzystania pamięci masowej.

re_porter - cyfrowy system monitoringu wizyjnego

Właściwości użytkowe:

 • Oprogramowanie GSC/View do obsługi podglądu „na żywo” i odtwarzania nagrań (w tym synchronizowanych z zapisem audio) może być zainstalowane lokalnie na rejestratorze re_porter lub na zdalnym stanowisku PC. Fabrycznie re_porter umożliwia połączenie z 10-ciu zdalnych stanowisk. Rozszerzenie tej liczby możliwe jest po dokupieniu dodatkowych licencji (GSC/View, GSC/View-2x, GSC/View-3x, GSC/View-5x, GSC/View-10x).

 • Przesyłanie informacji o zdarzeniach i alarmach z różnych wejść video lub audio do jednego lub wielu komputerów odbiorczych w sieci LAN lub WAN

 • Dowolna konfiguracja okien podglądu (pełen ekran, dowolnie przeskalowane i rozmieszczone) z możliwością jednoczesnego podglądu „na żywo” i zarejestrowanych obrazów oraz automatycznej zmiany sposobu wyświetlania obrazów w wyniku wystąpienia zdefiniowanego zdarzenia.

 • Dowolnie konfigurowalne monitorowanie alarmów. Zapis video przyporządkowany do alarmu jest automatycznie odtwarzany z chwilą przeglądania szczegółów alarmu. Możliwe jednoczesne odtwarzanie kilku alarmów/nagrań.

 • Dowolnie konfigurowalne opisy kamer i alarmów w wyświetlanych, drukowanych i eksportowanych obrazach.

 • Profile użytkownika umożliwiają przygotowanie różnych sposobów wyświetlania dla różnych użytkowników. Po zalogowaniu wyświetlane są obrazy z kamer domyślnie zdefiniowane dla użytkownika.

 • Trzy poziomowa hierarchia alarmów. Dla każdego użytkownika można przyporządkować sposób powiadamiania o alarmie (przełączenie podglądu, wyświetlenie komunikatu, odtworzenie nagrania).

 • W oknie podglądu GSC/View synchronizacja z odtwarzanym obrazem dowolnej kamery lub obrazu ze zdalnego serwera wizyjnego (synchronizacja z odtwarzanym nagraniem jest opatentowaną funkcją GEUTEBRÜCK GmbH)

 • Na ekranie użytkownika mamy możliwość równoczesnego wyświetlania obrazów z innych urządzeń firmy GEUTEBRÜCK (GeViScope, re_porter i MultiScope III).

 • Cyfrowy zoom na nagraniach i obrazach „na żywo”. Ergonomiczna obsługa za pomocą myszy. Funkcja szczególnie przydatna przy obsłudze kamer megapixelowych.

 • Korekcja jasności, kontrastu i nasycenia bez ingerencji w oryginalny materiał

 • Eksport nagrań na nośniki zewnętrzne (twarde dyski, płyty CD/DVD) w zabezpieczonym przed manipulacją formacie GEUTEBRÜCK (.gbf) lub jako sekwencje MPEG odtwarzane przez zwykłe odtwarzacze DVD. Alternatywnie można wyeksportować pojedyncze obrazy w formacie JPEG lub BMP.

 • Opcjonalnie: MultiMap – system tworzenia map do intuicyjnej obsługi systemu (Licencja/MultiMap)

 • Oprogramowanie (Software Developer’s Kit SDK) i kompletna dokumentacja do integracji z systemami innych producentów (bez dodatkowych kosztów)

re_porter - komputerowe stanowisko dozoru

Re_porter podsumowanie:

 • Kompaktowy rejestrator i transmiter wizji 4 (8, 12, 16) kanałów i jednego kanału audio wykorzystujący kompresję zoptymalizowaną do zastosowań w telewizji dozorowej.

 • Obsługa maksymalnie 4 (8, 12, 16) kamer analogowych lub sieciowych w dowolnych proporcjach.

 • Obsługa kamer sieciowych, w tym megapixelowych wielu uznanych producentów.

 • Przetwarzanie wejść analogowych w standardzie PAL lub NTSC z prędkością 25kl/s i rozdzielczością 4CIF niezależnie i równolegle dla podglądu „na żywo” i rejestracji. Kompresja, jakość obrazu i prędkość przetwarzania konfigurowana niezależnie dla strumienia „na żywo” i rejestracji umożliwiająca optymalne wykorzystanie zasobów dyskowych oraz przepustowości sieci.

 • Stereofoniczne wejście audio przyporządkowane do dowolnego wejścia video synchronizowane przy nagrywaniu i odtwarzaniu.

 • Współpraca dowolnej ilości rejestratorów re_porter poprzez sieć ethernet.

 • 16 programowalnych wejść alarmowych, bezpotencjałowych, z kontrolą antysabotażową.

 • 8 programowalnych wyjść przekaźnikowych.

 • Preinstalowane oprogramowanie GEUTEBRÜCK do zarządzania systemami wizyjnymi umożliwiające podłączenie konsoli (Mbeg/GCT-3X-LAN) do obsługi podstawowych funkcjonalności cyfrowej krosownicy wizyjnej lub sterowania kamerami obrotowymi.

 • Preinstalowany system Microsoft Windows XP Embedded

 • Krosownica sieciowa: funkcjonalność cyfrowej krosownicy opartej o protokół TCP/IP (10/100/1000 MBit/s Ethernet) obsługującej inne rejestratory re_porter lub systemy mieszane z pozostałymi rejestratorami GEUTEBRÜCK (MultiScope III, GeViScope), stacjami podglądu.

 • Zapis do 25kl/s (4CIF) na kanał z wykorzystaniem zoptymalizowanej kompresji MPEG4CCTV na wewnętrznych dyskach twardych lub zewnętrznych nośnikach pamięci (RAID, NAS, SAN)

Secured By miniOrange