Aktualności

Kolej w Queensland (Australia) pod nadzorem systemu bezpieczeństwa firmy Geutebrück

Posted On at by / Możliwość komentowania Kolej w Queensland (Australia) pod nadzorem systemu bezpieczeństwa firmy Geutebrück została wyłączona

Geutebrück

 

 

 

Kolej w Queensland (Australia) pod nadzorem systemu bezpieczeństwa firmy Geutebrück

Geutebrück zabezpiecza kolej australijską kolej Queensland

 Historia kolei w Queensland w Australii sięga niemal 150 lat wstecz. Sieć kolejowa na tym terenie to obecnie ponad 7 tysięcy kilometrów torów. Dla Queensland Rail najważniejsze jest bezpieczeństwo podróżnych oraz osób postronnych, które jest szeroko i skutecznie promowane poprzez reklamy, billboardy i kampanie społeczne. „Dbamy, aby każdy mógł cało i zdrowo wrócić do domu” – głosi naczelne hasło spółki. Firma stawia na najlepsze i sprawdzone rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. W ostatnich latach zainwestowała w najnowszej generacji system telewizji dozorowej firmy Geutebrück, obejmujący 155 stacji kolejowych oraz inne newralgiczne miejsca.

Geutebrück zabezpiecza kolej australijską kolej Queensland

Głównym zadaniem systemu jest zapobieganie wszelkiego rodzaju wypadkom i ochrona przed aktami wandalizmu. Obserwacja wymagana jest wewnątrz pociągów, na peronach, halach dworcowych, przejazdach, a także praktycznie wzdłuż całej linii kolejowej, szczególnie zaś w rejonach ważnej infrastruktury, jak mosty, wiadukty i tunele. Nadzór wizyjny realizowany jest przez blisko 6000 kamer sieciowych wysokiej rozdzielczości, w tym licznych kamer PTZ oraz szybkoobrotowych głowic ARGUS.

Geutebrück zabezpiecza kolej australijską kolej Queensland

Materiał wideo rejestrowany jest przez 400 serwerów GeViScope o łącznej pojemności bazy danych wynoszącej 3 PB (3072 TB). Zastosowanie kompresji MPEG4CCTV oraz H264CCTV gwarantuje niskie zużycie przestrzeni dyskowej oraz nie powoduje nadmiernego obciążenia sieci transmisyjnej. System wykorzystuje zaawansowaną detekcję ruchu typu VMD, CPA oraz Dual Sensor, która umożliwia skuteczne wykrycie naruszenia obszarów o ograniczonym dostępnie i automatyczne powiadamianie odpowiednich służb. Nagrania wideo mogą zostać użyte w celu identyfikacji i zatrzymania podejrzanych osób. Nadzór nad systemem odbywa się z jednej głównej lokalizacji – Centrum Sterowania Queensland Rail. Do nadzoru systemu wykorzystano opracowano specjalnie w tym celu oprogramowanie zarządzające G-Sim. Spełnia ono specyficzne wymagania stawiane ochronie kolei i umożliwia skuteczne rozdzielanie zadań pomiędzy wielu operatorów systemu. Potencjalne zagrożenia mogą zostać dostrzeżone w każdej z prawie nadzorowanych 200 lokalizacji i przekazane do właściwej stacji kolejowej lub wprost do kabiny maszynisty pociągu, który ma dostatecznie dużo czasu na reakcję i uniknięcie tragedii.

Geutebrück zabezpiecza kolej australijską kolej Queensland

 System nadzoru wizyjnego firmy Geutebrück niezawodnie chroni pasażerów i obiekty kolejowe w Queensland. Spełnia wszystkie rygorystyczne normy i wymagania dotyczące dozoru infrastruktury transportu szynowego. System wspiera pracowników ochrony w obserwacji niebezpiecznych odcinków torów i pomaga przeciwdziałać zagrożeniom i wypadkom. W przypadku zaistnienia aktów wandalizmu, nagrania wideo pozwalają na wyjaśnienie nieprawidłowości i stanowią materiał dowodowy dla organów ścigania. Spółka Queensland Rail jest bardzo zadowolona z efektywności i skuteczności wdrożonego systemu. Spełnił on wszystkie stawiane przed nim wymagania, a opracowanie dedykowanego oprogramowania zarządzającego materiałem wideo znacznie zwiększyło komfort pracy i produktywność personelu.

 

Secured By miniOrange