Aktualności

Geutebrück w siedzibie Narodowego Banku Francji

Posted On at by / Możliwość komentowania Geutebrück w siedzibie Narodowego Banku Francji została wyłączona

Geutebrück

 

 

 

Narodowy Bank Francji pod ochroną sieciowego nadzoru wizyjnego firmy GEUTEBRÜCK

Historia Narodowego Banku Francji sięga początków XIX wieku. Został powołany przez Napoleona w wyniku przemian po zakończeniu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Obecnie pełni funkcję banku centralnego Francji i odpowiada za emisję pieniądza. Od niedawna jest również częścią Europejskiego Banku Centralnego. Poza główną siedzibą w centrum Paryża, posiada szereg oddziałów rozsianych po całym kraju. Placówki instytucji finansowych są nieustannie narażone na rozmaite zagrożenia. Sytuacje takie, jak akty wandalizmu, rabunki, włamania czy oszustwa są całkowicie realne. Zadaniem nadzoru wizyjnego jest zapewnienie środków przeciwdziałania oraz ochrony, a w razie potrzeby również materiałów dowodowych.

ADAC - siedziba w Monachium

Od połowy lat 80. Narodowy Bank Francji w paryskiej centrali oraz licznych oddziałach wykorzystuje system bezpieczeństwa wizyjnego firmy Geutebrück. Ze względu na stały postęp technologiczny systemy te są nieustannie modernizowane. Nadzorowane są wszystkie kluczowe miejsca na zewnątrz oraz wewnątrz budynku, od parkingów po skarbiec. Kamery monitorują między innymi wejścia oraz wyjścia, kasy i bankomaty. System nadzoru wizyjnego firmy Geutebrück spełnia rygorystyczne wymogi i normy dotyczące ochrony obiektów bankowych. Początkowo wykorzystywane były wyłącznie kamery analogowe współpracujące z systemem detekcji ruchu dla wczesnego wykrywania zagrozeń.Od samego początku używana jest innowacyjna, zaawansowana detekcja ruchu VMD, która umożliwia automatyczne wykrywanie ruchu we wcześniej zdefiniowanych obszarach w trudnych i wymagających obszarach na zewnątrz budynków. Pierwotnie, obrazy z kamer były przełaczane poprzez krosownice wizyjne, mogące obsługiwać nawet setki kamer. Ich zdaniem było przełączanie obrazów na ekranach monitorów w przypadku wystąpienia alarmu bądź wykrycia intruza. Jako, że technologia nieustannie ewoluuje, do systemu dodawane są wciąż nowe elementy. W latach 90. wprowadzono wielokanałowe rejestratory wizyjne serii MultiScope, które wielokrotnie otrzymywały międzynarodowe nagrody w kategorii innowacji. W późniejszym czasie nadzór wizyjny był poszerzany o kolejne obszary oraz kamery. Na początku XXI wieku, wprowadzone zostały rozwiązania umożliwiające redundancję kluczowych elementów systemu. Zainstalowano także dodatkowe macierze dyskowe RAID o znacznej pojemności. Obecnie nadzór wizyjny wykorzystuje najnowsze rozwiązania firmy Geutebrück, m.in. oparte o platformę GeViScope. Nowe podzespoły są w pełni kompatybilne z elementami poprzednich generacji zainstalowanymi wiele lat temu ikontynuują filozofię spójnej budowy i ciągłej pracy systemu. Nowe technologie i urządzenia o nie oparte są bardziej wydajne, zminiaturyzowane i w całości oparte o protokół IP. Mogą również pracować w czasie rzeczywistym z kamerami o wysokiej rozdzielczości. Równocześnie zapewniają jeszcze wyższy komfort obsługi dla operatorów systemu.

System nadzoru wizyjnego firmy Geutebrück stanowi skuteczne narzędzie podnoszące poziom bezpieczeństwa placówek Narodowego Banku Francji. Jego niewątpliwe zalety zostały dostrzeżone przez kierownictwo najwyższego szczebla czołowych europejskich instytucji finansowych. Zaowocowało to decyzją o wyborze rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa wizyjnego firmy Geutebrück w głównej siedzibie Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurt nad Menem.

 

Secured By miniOrange