Aktualności

Geutebrück w siedzibie ADAC

Posted On at by / Możliwość komentowania Geutebrück w siedzibie ADAC została wyłączona

Geutebrück

 

 

 

Główna siedziba ADAC pod ochroną systemu nadzoru wizyjnego GEUTEBRÜCK

ADAC - siedziba w MonachiumADAC, największy europejski automobilklub posiada nowoczesną siedzibę położoną w centrum Monachium. Mieści ona biura zarządu i kierownictwa wszystkich działów. W futurystycznym budynku o powierzchni niemal 130tys. metrów kwadratowych zatrudnionych jest ponad 2400 osób. Najważniejszym wyzwaniem stawianym systemowi bezpieczeństwa w tym obiekcie jest ochrona przed nieuprawnionym dostępem oraz zabezpieczenie mienia przed uszkodzeniem i aktami wandalizmu. Stale monitorowany musi być obszar zewnętrzny, wejścia na teren kompleksu oraz wszystkie wejścia i wyjścia do budynku jak również ogromny podziemny parking. Niezbędna jest także dokładna obserwacja wnętrza siedziby. W nowoczesnym budynku, wyposażonym w złożoną automatykę i inteligentne systemy zarządzania, telewizja dozorowa musi umożliwiać integrację z nimi. Zapewnia to skuteczne wspomaganie pracy operatorów tych systemów. Szczególnej ochrony wymagają kluczowe obszary, takie jak serwerownia oraz centrum korespondencyjne i spedycyjne.

System nadzoru wizyjnego oparty jest o rozwiązania firmy GEUTEBRÜCK i zainstalowany został przez jej lokalnego partnera, firmę Schmid Alarm GmbH. Serce systemu stanowi oprogramowanie klasy VMS zainstalowane na serwerach GeViStore-IP. Nagrania wideo przechowywane są w podsystemie zapisu opartym o macierze dyskowe RAID, który gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa zgromadzonych danych. Do transmisji i przechowywania materiału wideo wykorzystywany jest algorytm kompresji H264CCTV, opracowany specjalnie na potrzeby systemów bezpieczeństwa. Jest on nie tylko wyjątkowo skuteczny, ale i wszechstronny. Kodek ten umożliwia płynne odtwarzanie nagrań do przodu i wstecz bez przeskoków i przerw w transmisji. ADAC - siedziba w MonachiumNiemniej ważnym elementem systemu jest kilkadziesiąt kamer sieciowych, pozwalających pracownikom ochrony na obserwację całego kompleksu. Zaletą zastosowania kamer megapikselowych jest uzyskanie czytelnych obrazów o bardzo wysokiej jakości. Wykorzystanie obiektywów zmiennoogniskowych umożliwia powiększanie wybranych fragmentów obserwowanych miejsc. Newralgicznym miejscem obiektu jest tylna elewacja budynku, która graniczy z linią kolejową, a tym samym jest ukryta przed widokiem publicznym. Zastosowane w tym miejscu kamery termowizyjne gwarantują, że żadne zagrożenie nie zostanie przeoczone nawet w nocy bądź przy trudnych warunkach pogodowych. Detekcja ruchu firmy GEUTEBRÜCK zapewnia efektywne wsparcie operatora, prawidłowo rozpoznając zdarzenia alarmowe i przełączając okno podglądu tylko wtedy, gdy reakcja człowieka jest niezbędna. Z systemem nadzoru wideo zintegrowane są także wszystkie interkomy umieszczone przy drzwiach. Podczas aktywacji interkomu umożliwia to automatycznie wyświetlenie na ekranie alarmowym odpowiednich obrazów z kamer skojarzonych z danym przejściem.

System telewizji dozorowej firmy GEUTEBRÜCK to skuteczne rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo we wszystkich kluczowych miejscach na terenie kompleksu stowarzyszenia ADAC. Nowoczesna technika efektywnie wspomaga zadania pracowników ochrony poprzez maksymalne wykorzystanie potencjału inteligentnej analizy obrazu a także zapewnia pełną integrację z istniejącym systemem zarządzania budynkiem.

Secured By miniOrange