Aktualności

Geutebrück na torze wyścigowym Nürburgring

Posted On at by / Możliwość komentowania Geutebrück na torze wyścigowym Nürburgring została wyłączona

Geutebrück

 

 

 

Mobilny system monitoringu wizyjnego firmy Geutebrück w pit-stopie GT3 Black Falcon

Geutebrück w pit-stopie GT3 Black Falcon

Black Falcon to niemiecki zespół biorący udział między innymi w wyścigach samochodów grupy GT3. Jego siedziba mieści się na torze Nürburgring, znanym między innymi z odbywających się tam imprez Grand Prix Formuły 1. W sportach motorowych o zwycięstwie decydują często ułamki sekund. Posiadanie pojazdu o wysokich osiągach czy utalentowanego kierowcy jest równie ważne co minimalizowanie czasu postoju w pit-stopie. Zjazd do alei serwisowej w celu wymiany opon, tankowania paliwa, a czasem także i usuwania drobnych usterek, pochłania cenny czas zdobyty na torze. Black Falcon, stawiający wyłącznie na najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, wykorzystuje system wizyjny firmy Geutebrück. Dzięki niemu zespół jest w stanie oglądać oraz nagrywać wszystko to, co dzieje się pit-stopie. Późniejsza analiza materiału wideo pozwala dopracować procedury serwisowe, a co za tym idzie zaoszczędzić czas i ukończyć wyścig na wyższej pozycji.

TopLine w pit-stop Black FalconSystem składa się ze stałopozycyjnych, megapikselowych kamer sieciowych serii TopLine oraz uzupełniających je kamer obrotowych. Zamontowane są na ścianie garażu i umożliwiają obserwację bolidu podczas wjazdu oraz wyjazdu ze stanowiska obsługi technicznej. Swoim zasięgiem obejmują wszystko to, co się dzieje się podczas postoju w boxie. Wszystkie przeprowadzane prace serwisowe nagrywane są z różnych ujęć, z uwzględnieniem każdego detalu. Kamery umieszczone są również wewnątrz warsztatu. Zapisany materiał wideo umożliwia wnikliwą analizę wszelkich czynności dokonywanych przez ekipę techniczną. Pozwala to zespołowi na efektywne zarządzanie i udoskonalanie procedur serwisowych, a w rezultacie do skracania czasu pobytu bolidu w alei serwisowej do absolutnego minimum.
Wyścigi samochodów Grupy GT3 obejmują serie różnorakich imprez rozgrywanych na całym świecie. Ważne jest, aby całe wyposażenie warsztatów było całkowicie mobilne, a przy tym w pełni niezawodne. Rozwiązanie firmy Geutebrück wykorzystywane przez Black Falcon zostało zaprojektowane pod kątem łatwego demontażu oraz ponownej instalacji. Po przybyciu na miejsce zawodów, obsługa techniczna może w krótkim czasie zamontować kamery oraz rejestrator i uruchomić cały system.

Tim ScheerbarthObrazy ze wszystkich kamer są nie tylko rejestrowane, ale i wyświetlane na żywo. Dostęp do nich ma m. in. inżynier wyścigowy, szef techniczny oraz inne osoby z obsługi i kierownictwa. Obraz transmitowany jest również do padoku, czyli zaplecza zespołu, gdzie przebywają dziennikarze oraz zaproszeni goście. System wizyjny firmy Geutebrück to szyte na miarę rozwiązanie, które stanowi skuteczne narzędzie w optymalizacji procedur serwisowych zespołu Black Flacon. Tim Scheerbarth, członek teamu oraz zwycięzca ubiegłorocznego 24-godzinnego wyścigu w Nürburgring jest zachwycony korzyściami płynącymi z wykorzystywanej technologii: “Kilka razy w ciągu ostatniego roku – wyjaśnia kierowca – system pozwolił zespołowi na zdobycie przewagi na torze tylko i wyłącznie z poprawy pracy zespołowej w boksie”.

Secured By miniOrange