Aktualności

Geutebrück – case study

Posted On at by / Możliwość komentowania Geutebrück – case study została wyłączona

Geutebrück pomaga chronić okręg szkolny na Florydzie systemem monitoringu wizyjnego.

Mick Miller pracował w jednej z większych szkół w regionie.  Swoje obowiązki wykonywał z przyjemnością, dlatego nawet po spędzeniu wspaniałego weekendu z niecierpliwością wyczekiwał nadchodzącego dnia pracy.  Pewnego słonecznego poranka pełen optymizmu zdążał w kierunku szkoły. Jednakże wkrótce jego dobry nastrój prysł.  Kiedy dotarł na teren szkoły z przerażeniem ujrzał, że spore powierzchnie elewacji i okolice wejścia do budynku szkoły zostały ponownie pokryte graffiti.  Co więcej, uszkodzona była brama wejściowa, a sądząc po ilości śmieci, najwyraźniej ktoś w ten weekend urządził na szkolnym dziedzińcu przyjęcie grillowe.  Oznaczało to kolejny spory nakład pracy i wydatki na naprawy i remont.

Przykład ten to tylko jeden z wielu przypadków wandalizmu w szkołach.  Niestety niszczenie mienia to nie jedyny problem z jakim borykają się szkoły.  Kradzieże, napaści czy używanie broni na kampusie to przypadki równie częste.  Według badań FBI, liczba przypadków użycia broni w USA wzrosła ze średnio 6,4 przypadków rocznie w okresie od 2000 do 2006 roku, do 16,4 w okresie między 2007 a 2013 r.

Wspomniane czynniki skłoniły kierownictwo szkół w sielankowym Okręgu Szkolnym Hrabstwa Sarasota na zatokowym wybrzeżu Florydy do podjęcia niezbędnych środków ostrożności.  Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników stało się priorytetem – a to prawdziwe wyzwanie, biorąc pod uwagę, że Okręg Szkolny Sarasota posiada łącznie 52 szkoły, kształcąc 42 000 uczniów oraz zatrudniając 5 000 nauczycieli i innych pracowników!

Do zabezpieczenia 4 liceów i 2 gimnazjów w różnych lokalizacjach wybrany został United Security Alliance, partner Geutebrück.  Projekt techniczny i sprzęt do wszystkich szkół gimnazjalnych i liceów jest obecnie w fazie planowania i zostanie dostarczony w ciągu dwóch najbliższych lat.

Wybór United Security Alliance oznacza, że realizacja zadania została powierzona profesjonalnemu partnerowi z wieloletnim doświadczeniem i dogłębną wiedzą techniczną.  Dzięki temu możliwe było dostarczenie rozwiązania nie tylko w pełni dopracowanego z technicznego punktu widzenia, ale takiego, które zapewnia również dodatkowe korzyści.  Wszystkie szkoły połączone są ze sobą i kontrolowane przez centralny ośrodek bezpieczeństwa.  Monitory z podglądem z wielu kamer dostępne są we wszystkich szkołach i działają w czasie rzeczywistym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.  Zapewnia to zarówno prewencję jak i szybką ocenę sytuacji, reakcję i w najlepszym przypadku, natychmiastowe wyjaśnienie zdarzeń i przestępstw.  W tym samym czasie kierownictwo szkoły oraz służba ochrony mogą na miejscu sprawdzić nagrania i bezpośrednio śledzić wydarzenia.

Aby świadczyć te usługi, do istniejących kamer analogowych i sieciowych zastosowane zostały systemy zarządzania obrazem re_porter, GeViScope i GeViStore.  W każdej szkole i w centralnym ośrodku bezpieczeństwa zainstalowano jednostki SpeedView umożliwiające pracownikom ochrony dostęp do bieżących i zapisanych obrazów.  Wszystkie obrazy są archiwizowane przez 45 dni, co wymaga wydajnych urządzeń rejestrujących. Początkowo, 11 lat temu, szkoły były wyposażone w 16 kamer.  Dzisiaj jest ich 4 300, a w przyszłości będzie jeszcze więcej…

Tim Butler to doświadczony inżynier systemów bezpieczeństwa, pracujący w branży zabezpieczeń od wielu lat.  Przez ostatnie 13 lat, zatrudniony był w Okręgu Szkolnym Sarasota specjalizując się w monitoringu i kontroli dostępu.  Zapytany dlaczego wybrał rozwiązania Geutebrück odpowiedział błyskawicznie: “największym wyzwaniem była dla nas archiwizacja. Wymagania stanowe zobowiązują do 30-dniowej rejestracji, ale celem Okręgu Szkolnego jest utrzymanie wartości co najmniej 35 dni. W poprzednim systemie dokładne oszacowanie potrzebnych zasobów było trudne, a Geutebrück był w stanie dostarczyć to, czego potrzebowaliśmy.  Rozważaliśmy kilka systemów, jednak tylko Geutebrück spełniał wszystkie wymagania.  Ponadto, przejście z rozwiązań analogowych do świata IP stało się znacznie prostsze dzięki zastosowaniu rozwiązań Geutebrück.  Wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni i obecnie personel może z łatwością obsługiwać sprzęt zainstalowany w szkołach.”

Secured By miniOrange