Aktualności

G-SIM – Skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem

Posted On at by / Możliwość komentowania G-SIM – Skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem została wyłączona

GeutebrückG-SIM – Skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem.

Nowy, zintegrowany system bezpieczeństwa firmy Geutebrück.

G-SIM jest nowym rozwiązaniem firmy Geutebrück dla skutecznego zarządzania, filtrowania i przetwarzania dużej ilości informacji generowanych przez średnie i duże sieciowe systemy bezpieczeństwa. Umożliwia bezproblemową integrację z istniejącymi urządzeniami i systemami Geutebrück. Główne funkcje G-SIM to łatwa administracja, centralny system zarządzania użytkownikami, obsługa za pomocą elementów sterujących umieszczonych na planie sytuacyjnym a także centralny system protokołowania wszystkich zdarzeń systemowych i operacyjnych. Architektura G-SIM została zaprojektowana dla łatwego skalowana wielkości systemu oraz oraz pełnej interakcyjności użytkowników i operatorów, zarówno pracujących w sieci lokalnej, jak również z dostępem zdalnym. Pozwala to skutecznie rozdzielać złożone zadania zarządzania dużym i wymagającym systemem bezpieczeństwa pomiędzy wiele stanowisk operatorskich.

Wszystkie systemy bezpieczeństwa generują duże ilości informacji dla użytkownika, ale ma to szczególne znaczenie w systemach nadzoru wizyjnego. Ogromna ilość wytworzonych danych, nieanalizowana i niekontrolowana, może doprowadzić do wzrostu ryzyka zamiast zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Niezbędne jest dostarczenie użytkownikowi rozwiązania technicznego do kwalifikowania, sortowania i przetwarzania gromadzonych danych. Jedno narzędzie dające dostęp do wymaganych informacji: szybko, intuicyjnie i niezawodnie. To rola systemu zarządzania informacją. Takim właśnie narzędziem jest G-SIM (GEUTEBRÜCK Security Information Management System), wykorzystujący maksimum możliwości tkwiących we wszystkich dotychczas oferowanych urządzeniach firmy Geutebrück. G-SIM umożliwia prezentację obrazów oraz nagrań z kamer, sterowanie urządzeniami na obiekcie z poziomu planów graficznych, efektywne zarządzanie zdarzeniami alarmowymi, przekazywanie i raportowanie zadań dla sprawnego funkcjonowania służb ochrony, dokumentowanie wszystkich zdarzeń systemowych oraz działań operatorów, tworzenie reguł redundancji dla zapobiegania przerwom w działaniu nadzorowanego obiektu. Wszystkie funkcje są konfigurowanie dla każdego zdarzenia i każdego użytkownika. Elastyczność opcji administracyjnych oraz prowadzenie pełnego dziennika kontroli dla całego systemu gwarantuje kompletność i wiarygodność zgromadzonych danych. Zapewnia to wysoką jakość i przydatność dowodową nagranego i zgromadzonego materiału.

System zarządzania informacjami bezpieczeństwa G-SIM obejmujący własne elementy firmy Geutebrück w połączeniu z różnymi dostępnymi interfejsami dla systemów firm trzecich, oferuje udane i kompleksowe rozwiązanie, które nie ma sobie równych pod względem możliwości zarządzania materiałem wideo oraz komfortu obsługi. Skalowalność architektury systemu sprawdza się już w praktyce: G-SIM jest rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w rozległej instalacji obejmującej swoim zasięgiem 150 lokalizacji, w których z powodzeniem pracuje 400 rejestratorów i 6000 kamer. Zaprojektowano go z myślą o obsłudze ponad 10 000 kamer.

Secured By miniOrange