Aktualności

D8208-R przełącznik sieciowy PoE++ standardu przemysłowego

Posted On at by / Możliwość komentowania D8208-R przełącznik sieciowy PoE++ standardu przemysłowego została wyłączona

Początek 2023 roku to czas pojawiania się wielu nowych produktów w ofercie firmy Axis. Warty zwrócenia uwagi jest z pewnością przemysłowy przełącznik sieciowy D8208-R.

W typowej dla tego typu urządzeń obudowie zmieszczono 8 portów RJ-45 umożliwiających podłączenie urządzeń zasilanych w standardzie 802.1bt (PoE++ 90W). Ważne, aby przy projektowaniu uwzględnić ograniczenie w postaci maksymalnej mocy PoE dla całego przełącznika wynoszące 480W. Dwa z tych portów obsługują przepustowość 2.5G co pozwala wykorzystać urządzenie do budowy w pełni wydajnych zewnętrznych sieci Wi-Fi 6 (802.11ax). Do komunikacji z pozostałymi elementami sieci przewidziano dwa porty na wkładki SFP/SFP+. Z jednej strony zapewnia to spory zapas przepustowości nawet w przypadku podłączenia do przełącznika kamer multi-przetwornikowych o sumarycznych rozdzielczościach idących w kilkadziesiąt megapixeli, z drugiej dwa porty to nadmiarowość podnosząca niezawodność systemu wspierana tutaj przez rozwiązane “Rapid Ring”. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur pracy wynoszącemu -40°C do 60°C przełącznik D8208-R jest idealnym w zastosowaniach, gdzie instalacja monitoringu wizyjnego obejmuje teren zewnętrzny (parkingi, ochrona obwodowa).

Funkcjonalnym uzupełnieniem dla przełącznika będzie obudowa TQ1808-VE, która pomieści w sobie nie tylko wspomniany przełącznik, ale również zasilacz o odpowiedniej mocy.

 

Secured By miniOrange