Aktualności

Bezpieczeństwo każdego dnia – system nadzoru wizyjnego Geutebrück na parkingach Hohe Promenade i Hauptbahnhof w Zurychu

Posted On at by / Możliwość komentowania Bezpieczeństwo każdego dnia – system nadzoru wizyjnego Geutebrück na parkingach Hohe Promenade i Hauptbahnhof w Zurychu została wyłączona

Geutebrück

 

 

 

Bezpieczeństwo każdego dnia – system nadzoru wizyjnego Geutebrück na parkingach Hohe Promenade i Hauptbahnhof w Zurychu

Hauptbahnhof w Zurich

Parking Zürich AG to operator 8 parkingów w Zurychu w Szwajcarii. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla swoich klientów i powierzonych samochodów, na dwóch parkingach: Hohe Promenade i Hauptbahnhof wdrożono system nadzoru wizyjnego firmy Geutebrück. Postawiono na najnowsze dostępne technologie oraz możliwość integracji i uzupełnienia funkcjonalności systemów istniejących na obiekcie.
Na dużym parkingu Hohe Promenade (500 miejsc parkingowych w samym centrum miasta) zainstalowano nowoczesny system monitoringu wideo firmy Geutebrück. Jest on elementem składowym efektywnego systemu zarządzania tym obiektem. Interfejsy łączące z instalacją interkomową firmy Commend AG i z systemem parkingowym Scheidt & Bachmann perfekcyjnie dopełniają system zarządzania parkingiem. Pod względem stopnia automatyzacji całego systemu przewyższa on rozwiązania dotychczas stosowane w Szwajcarii.

Hauptbahnhof w Zurich

Operator obiektu postawił na wysokiej jakości technologię firmy Geutebrück i wyposażył budynek w około 100 kamer wysokiej jakości (HD) oraz 5 serwerów. Każdy z ok. 40 telefonów alarmowych jest dobrze widoczny i skojarzony z kamerą. Po naciśnięciu przycisku alarmowego pracownik ochrony uzyskuje – oprócz informacji od samej osoby dzwoniącej – również możliwość podglądu sytuacji. Otrzymuje dzięki temu odpowiedź na następujące pytania jak: Kto dzwoni? W jakim stanie jest ta osoba? Czy jest sama? Dlatego analiza sytuacji jest prosta i dokładna.
Całodobowy nadzór nad obiektem prowadzony jest w dwóch centrach ochrony. Nagrania wideo przechowywane są w macierzach dyskowych zapewniających redundancję zapisu. Czas przechowywania zapisu odpowiada stopniowi ważności określonego zdarzenia. Nagranie ze strefy wokół kasy jest przechowywane w archiwum przez kilka tygodni, zapytania serwisowe z interkomu są automatycznie kasowane już po kilku dniach, natomiast zdarzenia mające znaczenie w postępowaniu sądowym lub reklamacyjnym są dodatkowo zapisywane na zewnętrznych nośnikach danych.

Hauptbahnhof w Zurich

Istotną zaletą systemu jest możliwość zdalnego wglądu w obrazy bieżące i zarejestrowane za pośrednictwem telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.Wdrożenie systemu z centralnym, zdalnym nadzorem obiektu doprowadziło do oszczędności związanych z optymalizacją wykorzystania etatów personelu obsługującego parkingi. Oszczędności wynikają również ze skutecznego zarządzania zarejestrowanym materiałem wideo umożliwiającym szybkie zweryfikowanie reklamacji np. dotyczących uszkodzeń pojazdów. Przydatną funkcją jest automatyczna rejestracja obrazu w trakcie obsługi automatów kasowych “przy otwartych drzwiach”. Dzięki niej odpowiednio zarchiwizowane obrazy można wykorzystywać jeszcze przez kilka miesięcy od momentu zaistnienia zdarzenia, co umożliwia wyjaśnienie niezgodności inwentaryzacyjnych.

Hauptbahnhof w Zurich

Wzrosła również skuteczność wykrywania sprawców uszkodzeń i aktów wandalizmu, jakie mają miejsce na obiekcie zlokalizowanym w centrum miasta, do którego dostęp mają osoby postronne.
Skuteczny system nadzoru wizyjnego bezpośrednio zwiększa poziom bezpieczeństwa klientów. Wzrasta również jakość obsługi klienta. W sytuacji, gdy klient zgubi bilet, za pomocą numeru rejestracyjnego można określić dokładny czas wjazdu i wydać nowy bilet z dokładnym czasem wjazdu na parking. Klient nie musi płacić kosztownej ryczałtowej opłaty dziennej i odwdzięcza się za to lojalnością!
Spółka Parking Zürich AG jest bardzo zadowolona z systemu Geutebrück. Obecnie dwa z parkingów tej spółki są wyposażone w opisany system, a planowana jest instalacja kolejnych.

Secured By miniOrange