Integracja

AXIS, OPTEX, METEL w służbie winiarstwu

Posted On at by / Możliwość komentowania AXIS, OPTEX, METEL w służbie winiarstwu została wyłączona

METEL w winnicyZachęcamy do zapoznania się z nietypową ze względu na osobę inwestora realizację ochrony i sterowania automatyką na plantacji winorośli. Tomáš Metelka, współwłaściciel w firmie METEL, jest nie tylko głównym konstruktorem w firmie, ale również pasjonatem win i wszystkiego co z nimi związane. Na potrzeby własnej winnicy zaprojektował i wdraża autonomiczny system ochrony i automatyki. Sercem systemu jest sterownik PLC z modemem GSM własnej konstrukcji IPLOG-GAMMA, który uzupełnia kamera obrotowa AXIS

oraz czujka PIR Optex Redwall. Ze względu na brak w pobliżu sieci energetycznej całość zasilana jest ze źródeł odnawialnych: paneli fotowoltaicznych i niewielkiej turbiny wiatrowej. Sterownik PLC umożliwia samodzielne sterowanie kamerą PTZ na podstawie informacji uzyskanych z detektora ruchu, a modem GSM natychmiastowe przekazanie informacji wraz z towarzyszącym zdjęciem. Możliwości sterownika PLC otwierają drogę do dalszych integracji: dwustronna komunikacja z obsługą lub wysyłanie komunikatów ostrzegawczych do intruzów poprzez megafony IP, generowanie dźwięków odstraszających ptaki i inne zwierzęta, sterowanie oświetleniem, nawodnieniem, otwieraniem bramy wjazdowej itp.

Projekt jest wciąż na etapie eksperymentalnym. Problemy z którymi zetknął się projektant oraz postępy wdrożenia można śledzić na bieżąco na dedykowanej stronie projektu. W planach jest dopracowanie rozwiązania i zaoferowanie go szerokiemu gronu odbiorców już w 2018 roku.

Secured By miniOrange